1 niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

  1. Dzisiaj 1 niedziela Adwentu. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu przywilej ten przejmują mieszkańcy Mórkowa 5a i 6 oraz Lipna ul. Biegowa 17a i 18a.
  1. Poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym będzie dziś na mszy św. o godz. 11.30 w Lipnie. W grudniu nie będzie katechezy dla rodziców trzecioklasistów, zapraszamy ich razem z dziećmi na codzienne roraty.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w środę po mszy św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej wrzucamy do skrzyneczki przy wejściu do kościoła.
  1. Mszę św. wotywną o Matce Bożej w Adwencie, czyli Roraty odprawiamy codziennie, od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00. W poniedziałek, środę i w piątek w Lipnie, we wtorek i czwartek w Mórkowie. Zapraszamy do udziału całe rodziny.
  1. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, odprawiona będzie dodatkowa msza św. w intencji utraconych, nienarodzonych dzieci i ich rodzin. Msza w oprawie muzycznej dzieci i młodzieży z GOK-u w Lipnie rozpocznie się o godz. 15.00 w Mórkowie. Po mszy św. zapraszamy na poświęcenie pomnika na cmentarzu w Mórkowie, dedykowanego wszystkim dzieciom nienarodzonym. Wcześniej, w piątek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz w sobotę 9 grudnia zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30 do godz. 18.00, jako przygotowanie do tego wydarzenia.
  1. Na bocznym ołtarzu można się zaopatrzyć w świece wigilijne: duże po 20, a małe po10 zł oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny za dobrowolną opłatą.
  1. Na stoliku przy wejściu do kościoła wyłożone są kartki do rocznych wymienianek za zmarłych. Czytać je będziemy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed każdą mszą św. z dziesiątką różańca i w ciągu roku odprawimy za nich 8 mszy św. Terminy wypisane są na kartce.
  2. Tegoroczne odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda odbędzie się według ubiegłorocznych zgłoszeń. Osoby, którym w tym roku nie pasuje kolęda oraz te które chciałyby dołączyć do listy, proszę o kontakt osobisty, mailowy lub smsowy do 17 grudnia włącznie. Cały plan tegorocznej kolędy będzie podany przed Świętami Bożego Narodzenia.
  1. Kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i 8, obecnych na tej mszy św. zapraszamy po jej zakończeniu na chwilkę do zakrystii.
  1. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.