24 niedziela zwykła – 17.09.2023 r.

  1. Dzisiaj 24 niedziela zwykła. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu przywilej ten przejmują mieszkańcy Mórkowa os. Wierzbowe 23 i 29 oraz Lipna os. Prymasa Tysiąclecia 33 i 37. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na dzisiejszą składkę remontową. Dziś zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  1. Obowiązkowa katecheza dla rodziców przed chrztem dziecka oraz dla rodziców chrzestnych, którzy mają pełnić tę funkcję w naszej lub w innej Parafii i będą się ubiegać o stosowne zaświadczenie odbędzie się dziś po mszy św. o godz. 11.30 w Lipnie. Zapraszamy na tę katechezę również rodziców, którzy w tym roku chrzcili już swoje dzieci.
  2. Na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po mszy św.
  1. Można już ofiarować fanty na naszą loterię w czasie Parafiady, która odbędzie się w niedzielę 22 października. Przynosimy je do zakrystii po mszy św. lub na probostwo.
  1. Rozpoczęliśmy zapisy na naszą Parafialną Biesiadę Andrzejkową którą planujemy na piątek 17 listopada w sali GOK-u w Lipnie. Wpisowe przy zapisach wynosi 90 zł od osoby. Udział mogą wziąć zarówno Parafianie jak i goście z zewnątrz. Zapraszamy zarówno pary jak i pojedyncze osoby. Zapisy u pań sołtysek z Lipna lub Mórkowa, u p. Alicji Frąckowiak lub u ks. proboszcza.
  1. W przyszłą niedzielę na każdej mszy św. gościć będziemy przełożonych i kandydatów z Nowicjatu Księży Chrystusowców z Mórkowa. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy i przedstawienia się nowicjuszy.
  1. Roczne wymienianki za zmarłych czytamy za tydzień w niedzielę przed każdą mszą św.
  1. Na bocznym ołtarzu można się zaopatrzyć w poświęcone ziarno na zasiew.